Nákupní košík
Celkem: 0 Kč
Naše telefonní číslo: +420 797 851 711

Za opalovacím krémem stojí lékárníci

Za opalovacím krémem stojí lékárníci

Až letos konečně přijde léto a budete se s rutinní samozřejmostí natírat vaším oblíbeným opalovacím krémem, budete už vědět, že to byli lékárníci, kteří stáli za jeho vynálezem.

Byl to například M. Blake z Austrálie, který začal experimentovat s výrobou opalovacích krémů za pomocí vařiče, váhy a kuchyňského nádobí. Po deseti letech úsilí uvedl na trh první komerční opalovací krém. Pod značkou Hamilton existuje dodnes.

I za zrodem dnešní notoricky známé společnosti L´Oreal stojí lékárník, Francouz E. Schueller objevil kromě barvy na vlasy i opalovací olej Ambre Solaire.

První masivně používaný přípravek uvedl na trh floridský lékárník B. Green. Nejprve ho ale využívali američtí vojáci za 2. světové války v pacifických tropech.

Čtyřlístek vynálezců uzavírá Rakušan F. Greiter – lékárník, nadšený horolezec a lyžař, který začal s pokusy o výrobu účinného ochranného prostředku poté, co se spálil při výstupu na horu Piz Buin. Stejně pojmenoval výrobní firmu, která dodnes funguje.

#lekarnici #mamebytnacohrdi

Inspirací je článek v Časopisu českých lékárníků s laskavým svolením autora Stanislava Havlíčka. Více o vynálezech lékárníků se brzy dozvíte v knize, která letos vyjde k 30. výročí založení České lékárnické komory. Za případné sdílení moc děkuji.

NahoruNahoru
close
Loading...