Nákupní košík
Celkem: 0 Kč
Naše telefonní číslo: +420 797 851 711

Dnes je Světový den marihuany

V roce 2013 se u nás konopí legalizovalo pro léčebné účely a od roku 2020 ho dokonce hradí zdravotní pojišťovny.  V mnoha dalších oblastech na své využití stále čeká.

Dnes je Světový den marihuany. Příznivci THC – převážně v USA – slaví svou neřest kuřáckým rituálem, který započnou v tento den (4/20), a to vždy ve 4:20 PM. Vznik této tradice je opředen mnoha legendami. Například tím, že číslo 420 je policejním kódem pro marihuanu (ve skutečnosti je to kód pro vraždu) nebo že toto číslo zastupuje počet chemických látek v konopí (je jich přes 500). Pravdou je však zřejmě honba za nelegální utajovanou pěstírnou.

Tohle ale nezmiňuji z důvodu romantizace užívání drog, ale jako připomínku toho dobrého, co v konopí máme.

V roce 2013 se u nás konopí legalizovalo pro léčebné účely a od roku 2020 ho dokonce hradí zdravotní pojišťovny. Proto dnes může pomáhat lidem s chronickou bolestí nebo jinými vážnými diagnózami, jako je roztroušená skleróza nebo Parkinsonova nemoc. Tím dokáže výrazně ulehčovat život a zlepšovat jeho kvalitu.

U nás ale v mnoha dalších oblastech – například dermatologii nebo oftalmologii – na své využití stále čeká.

Léčebné konopí lze zatím inhalovat ze speciálních inhalátorů nebo se užívá vnitřně ve formě kapslí, které umíme v lékárnách připravit. Inhalace je vhodnější pro rychlý nástup účinku. Při polknutí tobolky nastupuje účinek pomaleji, ale vydrží déle, což je vhodnější pro udržení působení přes noc.

Příprava tobolek s konopím může za to, že vás někdy při návštěvě lékáren praští do nosu charakteristická vůně.

Nyní se má schválit novela zákona o návykových látkách, která má učinit léčebné konopí pacientům ještě dostupnější, což by bylo skvělé. Bohužel je to ten stejný zákon, skrz který se snaží poslanci Vojtěch a Nacher propašovat přílepek o zásilkovém výdeji léků na recept. #prolékydolékárny

NahoruNahoru
close
Loading...